Najkrajší kameň a drevo

Slavomír Dlubač

Na jednej strane nám život veľmi veľa vzal, no na druhej strane sa mi splnil sen a našiel som realizáciu.

Banská Bela Umenie

 

 

 

Aktualizácia 7. 4. 2017

 

S celého srdca ĎAKUJEM !!!

 

Zdravím Vás a prajem pekný deň. Zatiaľ ste mi prispeli takmer 300 eur. Každý deň pozerám profil môjho projektu na Silver start up a neviete si ani predstaviť, ako mi každý príspevok, každé euro zlepší deň.

Práca, ktorú robím mi ide ľahšie a snažím sa myslieť len pozitívne. Možno to všetko nakoniec dopadne dobre a ja budem môcť zabezpečiť seba i svoju rodinu. Neskutočne som vďačný za každé jedno euro, ktorým prispejete. Do projektu posielam nové fotografie mojich prác, ktoré vás snáď zaujmú. Poslednou prácou je miska, ktorej rez po obvode kopíruje hranice Slovenska a druhý výrobok je zrkadlo.

 

 

 

Môj príbeh

Moje plány a práca boli úplne iné, ale pred 5,5 rokmi zasiahla vyššia moc a všetko sa od začiatku zmenilo. Manželka vtedy po závažnej mozgovej príhode ostala na invalidnom vozíku. Ja som musel byť viac doma a upraviť si aj prácu. Vyčerpanie a stres si bohužiaľ vybralo krutú daň a po pol roku som pri pílení stromov na lane mal úraz a ostal som na vozíku aj ja. Zrútil sa nám naozaj celý svet.

 

 

Jediné riešenie aby sme prežili a zároveň, aby som to psychicky zvládol bolo nájsť novú prácu vhodnú môjmu zdravotnému stavu. Keďže aj pred tým som mal blízko ku kameňu tam som začal.

 

Možno som si nevybral úplne najľahšiu prácu a ani najvýhodnejšiu, kvôli môjmu zdravotnému stavu, ale asi to tak malo byť. Na jednej strane nám život veľmi veľa vzal,  no na druhej strane sa mi splnil sen a našiel som realizáciu, ku ktorej by som sa inak nikdy nedostal.

 

 

Moje práce

Niet krajšieho a prirodzenejšieho materiálu, ako je kameň a drevo. Keď som sa za pomoci priateľov a úplne cudzích ľudí s obrovským srdcom ako tak po úraze pozviechal, podarilo sa mi spojazdniť prvú provizórnu dielňu.

 

 

Prvé výrobky boli jednoduché, ako napríklad zdobené kvetináče z pieskovca a ryolitu. Väčšinou zadarmo alebo za symbolickú cenu pre tých, ktorý nám pomohli. Postupne sa mi ľudia ozývali a mali záujem aj o ďalšie veci. Tak som skúšal a pribudli prvé sochy a sošky. Najskôr anjel z kameňa potom z dreva a na to už aj veľké 2 metrové sochy medveďa vodník svätý Martin a ďalšie.

 

 

Potom som bol nútený zmeniť priestory a prenajal som si tak veľkú dielňu. Čoraz viac ma oslovovali zákazníci s úplne novými vecami. Pribudli plastiky z dreva aj kameňa, k tomu kamenné a drevené umývadla, vaňa z dreva konferenčné stolíky (vyrezávane) najmä z orechového dreva. Potom pribudol sústruh a s nim vázy a misky.

 

Momentálne robím aj vyrezávané atypické misky na potraviny, ovocie, zeleninu, oriešky a pod. Dnes v podstate vyrobím čokoľvek, čo je z kameňa alebo dreva. Môže to byť podľa môjho alebo zákazníkovho návrhu. Sochy plastiky misky, umývadla, vane, stoly, nábytok proste čokoľvek. Každý môj výrobok je originál. Vyrezávaný, kresaný proste všetko ručná práca.

 

 

Na čo potrebujem peniaze

 

Formátovacia pila- 1200 euro

 

Odmena

Opakujem, že vďačný budem za akúkoľvek pomoc. Okrem toho každému priaznivcovi, ktorý sa rozhodne prispieť minimálne sumou 25eur, poprípade viac bude mať možnosť kúpiť si vyrezávanú alebo točenú misku z dreva s 50% zľavou, ktorú si bude môcť už čoskoro vybrať v e-shope Silver start up.  Pomoc, ktorá ma teší najviac a mám z nej lepší pocit je tá, keď si niekto odo mňa kúpi výrobok.

 

 

Ďalšia možnosť je objednať si niečo dopredu a v rámci svojich síl sa bude snažiť urobiť všetko pre spokojnosť. Čoskoro sa v e-shope Silver start up objavia moje produkty a vy si ich tak budete môcť objednať. Bohužiaľ, vzhľadom na môj zdravotný stav a prostriedky mi všetko trvá dlhšie ako iným. Veľakrát pracujem v bolestiach a s vypätím síl, ale práca ma napĺňa šťastím a hlavne na chvíľu zabúdam na náš osud.

 

Chcem sa za seba a moju rodinu dopredu poďakovať tým, ktorí sa rozhodnú nám pomôcť. Aj napriek tomu, ako sa veci majú som šťastný a hrdý, že sa môžem aspoň ako tak postarať o svoju rodinu. Kiež mi Boh dá dostatok síl, aby som to zvládol.

 
 

 

 

.

 

vyzbierané
1205 EUR
cieľ
1200 EUR
% Complete
% Complete
100,4 %
0 dní

Autor projektu

Slavomír Dlubač

Banská Bela